ESDALC6V1M3
DigiKey Part Number
497-5563-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-5563-1-ND - Cut Tape (CT)
497-5563-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDALC6V1M3
Description
TVS DIODE 5VWM SOT883
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-883
EDA/CAD Models
ESDALC6V1M3 Models
Category
Power - Peak Pulse
30W
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
11pF @ 1MHz
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
2
Package / Case
SC-101, SOT-883
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V