KSW30BLK-0100
DigiKey Part Number
K445-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KSW30BLK-0100
Description
WIRE WW 30AWG PVDF BLACK 100'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Black Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Manufacturer
Jonard Tools
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Series
Conductor Material
Copper, Bare
Packaging
Spool
Conductor Plating
Silver
Part Status
Active
Jacket Color
Black
Wire Gauge
30 AWG
Ratings
UL Style 1423
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Length
100' (30.5m)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 600
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit Price
(Including 13% VAT)
Ext Price
(Including 13% VAT)