CSI-SGFB-100-UFFR
DigiKey Part Number
CSI-SGFB-100-UFFR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSI-SGFB-100-UFFR
Description
COAX CBL U.FL TO SMA 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSI-SGFB-100-UFFR Models
Category
2nd Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Manufacturer
TE Connectivity Linx
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
3.937" (100.00mm)
Style
U.FL (UMCC) to SMA
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Gray
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 2,915
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit Price
(Including 13% VAT)
Ext Price
(Including 13% VAT)
Alternate Length
COAX CBL U.FL TO SMA 7.8"
In-Stock: 1678
COAX CBL U.FL TO SMA 11.8"