BLM03PX330SN1D
DigiKey Part Number
490-16652-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16652-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16652-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM03PX330SN1D
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 1.5A 55mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM03PX330SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
55mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
33 Ohms @ 100 MHz
Additional Resources
In-Stock: 21,837
QuantityUnit Price
(Including 13% VAT)
Ext Price
(Including 13% VAT)
Tape & Reel (TR)
QuantityUnit Price
(Including 13% VAT)
Ext Price
(Including 13% VAT)