RKCOND17HD
DigiKey Part Number
5214-RKCOND17HD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RKCOND17HD
Description
17" HD RACKMOUNT KVM CONSOLE - D
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Port Rack Mount Standard KVM
Category
Number of Ports
1
Manufacturer
StarTech.com
Peripherals
DVI/VGA Monitor, USB Keyboard, USB Mouse, Audio
Packaging
Bag
Mounting Type
Rack Mount
Part Status
Active
Includes
Audio Cable, KVM Cable
Type
Standard KVM
Size
27.00" L x 18.90" W x 1.70" H (685.8mm x 480.1mm x 43.2mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1
Factory Stock: 5
Check for Additional Incoming Stock
Bag
QuantityUnit Price
(Including 13% VAT)
Ext Price
(Including 13% VAT)