BLM02BX121SN1D
DigiKey Part Number
490-14876-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14876-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14876-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM02BX121SN1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 01005 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 01005 (0402 Metric) 350mA 500mOhm
EDA/CAD Models
BLM02BX121SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
350mA
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.009" (0.22mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 14,649
Check for Additional Incoming Stock
Cut Tape (CT) & Digi-Reel®
QuantityUnit Price
(Including 13% VAT)
Ext Price
(Including 13% VAT)
Tape & Reel (TR)
QuantityUnit Price
(Including 13% VAT)
Ext Price
(Including 13% VAT)