12SWS0232
DigiKey Part Number
RPC6394-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12SWS0232
Description
WASHER SHOULDER #4 NYLON
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
#4 Shoulder Washer Thick Nylon
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
12SWS0232 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Thread/Screw/Hole Size
#4
Manufacturer
Essentra Components
Diameter - Inside
0.120" (3.05mm)
Series
Diameter - Outside
0.136" (3.45mm)
Packaging
Bulk
Length - Below Head
0.078" (1.98mm)
Part Status
Active
Material
Nylon
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit Price
(Including 13% VAT)
Ext Price
(Including 13% VAT)